niedziela, 27 lutego 2011

PRZEDWIOSENNE PROPOZYCJE

Nie wiesz jeszcze co zasiać za parę tygodni na swojej działce? Nie wiesz jaką odmianę marchwi, rzodkiewki czy pietruszki wybrać? Skorzystaj z poniższego wykazu nowości odmianowych:

Rzodkiewka Tytan - do uprawy letniej tylko w gruncie. Zgrubienie okrągłe, bardzo duże. Intensywnie czerwona barwa. Miąższ biały, smaczny.

Szcypiorek czosnkowy - roślina wieloletnia, odporna na mrozy. Wyraźny posmak czosnku.

Marchew Ambrosia - najwcześniejsza odmiana w Polsce, bardzo plenna. Korzeń czerwonopomarańczowy, bez wyraźnego rdzenia i włókien. Nie kumuluje azotanów.

Fasola karłowa Dakota - zielona, średnio późna, plenna, strąki bez włókien, płaskie, o szerokości ok. 2 cm. Nasiona jasnobeżowe.

Fasola karłowa Metisa - fioletowa, średnio wczesna, odporna na niskie temperatury. Strąki bezwłókniste, płaskie, bardzo smaczne. Po ugotowaniu fasola zmienia barwę na zieloną.

Marchew Nektarina - wczesna, o dużej zawartości karotenu i cukrów. Doskonała na przetwory i soki. Polecana dla dzieci. Nie absorbuje azotanów.

Sałata rzymska Tiara - ma wysokie walory smakowe i odżywcze. Zawiera dwukrotnie więcej witaminy C i A niż sałata masłowa. Późno wybija w pędy nasienne.
Fasola karłowa Vectra - ciemnozielona, wczesna, bardzo plenna. Strąki bez włókien.

Fasola karłowa Aruba - jedna z najplenniejszych odmian żółtych. Osiąga duże plony, odporne na choroby. Strąki bez włókien, intensywnie wybarwione.

Koper fantazos - roślina o silnym ulistnieniu, bardzo silny aromat, odporna na choroby.

Pitruszka hamburska HS - odmiana plenna. Korzeń prosty, bez odrostów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz